تلف کردن بهاره کیان افشار محمدرضا گلزار مهناز افشار

تلف کردن: بهاره کیان افشار محمدرضا گلزار مهناز افشار عاشقانه محمدرضا عاشقانه مخاطب سریال مجموعه اخلاقی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی بالاخره پیروزی تیم فوتبال، پیروزی اسلام و نظام هست، یا توطئه علیه امام زمان؟ / روزنامه جمهوری اسلامی

امام جمعه یکی از شهرهای بزرگ گفته: «ورزش به آن نقطه ای رسید که توفیق افزایش به جام جهانی جهت ورزش ما پیدا شد. این یک افتخار جهت اسلام بود، یک افتخار جهت نظام بو

بالاخره پیروزی تیم فوتبال، پیروزی اسلام و نظام هست، یا توطئه علیه امام زمان؟ / روزنامه جمهوری اسلامی

روزنامه جمهوری اسلامی: بالاخره پیروزی تیم فوتبال، پیروزی اسلام و نظام هست، یا توطئه علیه امام زمان؟

عبارات مهم : اسلام

امام جمعه یکی از شهرهای بزرگ گفته: «ورزش به آن نقطه ای رسید که توفیق افزایش به جام جهانی جهت ورزش ما پیدا شد. این یک افتخار جهت اسلام بود، یک افتخار جهت نظام بود…» در مقابل، یک روحانی آشنا شده است گفته: «خاخام یهودی در کنیسه یهودی ها صحبت می کند و می گوید ما باید یک کاری بکنیم اینها نتوانند امام زمانشان را بیاورند. اینها می خواهند امام زمانشان را بیاورند. اگر اینها امام زمانشان بیاید بساط ما را جمع می کند. ما باید یک کاری بکنیم که نتواند یباید. ما طرح هائی را درست کردیم فرستادیم تا کشور عزیزمان ایران مشغول بازی بشود. ما فوتبال را توی دنیا داریم اوج می دهیم. یک کاری بکنید اینها غافل بشوند…»

بالاخره پیروزی تیم فوتبال، پیروزی اسلام و نظام هست، یا توطئه علیه امام زمان؟ / روزنامه جمهوری اسلامی

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:با اینکه فوتبال یک ورزش است و باید مثل ورزش های دیگر مورد اقبال و استفاده عموم باشد، متاسفانه این ورزش به دلایل گوناگون دچار آینده بدی شده است است.

عده ای با فوتبال بازی سیاسی می کنند، عده ای با آن بازی تجاری می کنند و عده ای هم آن را وسیله ای جهت شرط بندی و قمار قرار داده اند. این قبیل بازی ها با فوتبال از ده ها سال قبل رواج داشته و هرچه وقت می گذرد، پیشرفته تر می شود ولی اصل و ریشه آن برجاست و تغییری نمی کند و کشورهای متفاوت درگیر آن هستند.

امام جمعه یکی از شهرهای بزرگ گفته: «ورزش به آن نقطه ای رسید که توفیق افزایش به جام جهانی جهت ورزش ما پیدا شد. این یک افتخار جهت اسلام بود، یک افتخار جهت نظام بو

در کشور عزیزمان ایران متاسفانه علاوه بر این سه نوع سوءاستفاده از فوتبال، در سال های اخیر نوع دیگری نیز رسم شده است که بسیار خطرناک هست؛ بازی دینی با فوتبال.

به این دو نمونه از اظهارنظر دین مداران راجع به مسابقه های جام جهانی فوتبال که این روزها در اینترنت دست به دست می شود توجه نمائید. امام جمعه یکی از شهرهای بزرگ گفته:

«ورزش به آن نقطه ای رسید که توفیق افزایش به جام جهانی جهت ورزش ما پیدا شد. این یک افتخار جهت اسلام بود، یک افتخار جهت نظام بود. یک حرکت نیرومند عظیم در برابر دشمنی بود که می خواهد ما را بایکوت کند. این جشنش مال نظام هست، جشنش مال اسلام است… پیروزی مان مال اسلام بوده، پیروزی مال نظام بوده…»

بالاخره پیروزی تیم فوتبال، پیروزی اسلام و نظام هست، یا توطئه علیه امام زمان؟ / روزنامه جمهوری اسلامی

در مقابل، یک روحانی آشنا شده است که در میان نیروهای متدین وابسته به مجموعه های نظامی جایگاه خاص ای دارد گفته:

«خاخام یهودی در کنیسه یهودی ها صحبت می کند و می گوید ما باید یک کاری بکنیم اینها نتوانند امام زمانشان را بیاورند. اینها می خواهند امام زمانشان را بیاورند. اگر اینها امام زمانشان بیاید بساط ما را جمع می کند. ما باید یک کاری بکنیم که نتواند یباید. ما طرح هائی را درست کردیم فرستادیم تا کشور عزیزمان ایران مشغول بازی بشود. ما فوتبال را توی دنیا داریم اوج می دهیم. یک کاری بکنید اینها غافل بشوند…»

امام جمعه یکی از شهرهای بزرگ گفته: «ورزش به آن نقطه ای رسید که توفیق افزایش به جام جهانی جهت ورزش ما پیدا شد. این یک افتخار جهت اسلام بود، یک افتخار جهت نظام بو

ملاحظه می کنید که یک روحانی پیروزی در فوتبال را متعلق به اسلام می داند و آن دیگری آن را درست در نقطه برابر قرار می دهد و می گوید خاخام های یهودی از فوتبال جهت جلوگیری از آمدن امام وقت (علیه السلام) بهره برداری می کنند!

این دو نگاه متضاد، با صراحت به وسیله دو فرد روحانی به اسلام نسبت داده می شوند درحالی که هیچ ربطی به اسلام ندارند. اسلام با ورزش نه تنها مخالف نیست بلکه مسلمانان را به ورزش کردن و اموزش دادن بعضی از ورزش ها به فرزندان خود توصیه هم کرده هست. فوتبال هم ورزشی است که در عصر تازه اختراع شده است و طرفداران زیادی هم دارد و اسلام نیز با آن مخالف نیست و همچون سایر ورزش ها با اصل آن و برخورد متعارف با آن موافق است ولی کسی حق ندارد اسلام را جهت برد و باخت در آن و یا هر ورزش دیگری هزینه کند.

بالاخره پیروزی تیم فوتبال، پیروزی اسلام و نظام هست، یا توطئه علیه امام زمان؟ / روزنامه جمهوری اسلامی

وقتی مسابقه کشور عزیزمان ایران و مراکش در سن پترزبورگ برگزار شد، عده ای پیروزی کشور عزیزمان ایران بر مراکش را خواست خدا دانسته و گفتند و نوشتند که چون خدا ملت کشور عزیزمان ایران را دوست دارد، کاری کرد که فوتبالیست های کشور عزیزمان ایران برنده شوند!

افراد عاقلی هم بودند که همان روز از این افراد پرسیدند مگر مردم مراکش مسلمان نیستند؟ خدا چه مشکلی با مردم مراکش دارد که نگذاشت آنها پیروز شوند؟

سوال مهم تر این بود که اگر در مسابقه بعدی که میان کشور عزیزمان ایران و اسپانیا برگزار می شود کشور عزیزمان ایران برنده نشود، چه خواهید گفت؟ آیا می پذیرید که خدا اراده فرموده کشور عزیزمان ایران مسلمان به اسپانیای مسیحی ببازد؟ حالا که فوتبالیست های اسپانیا پیروز شدند، آن کسی که گفت پیروزی فوتبالیست های ایرانی پیروزی نظام و اسلام بود، چگونه می خواهد این واقعه را به اسلام و نظام بچسباند؟

واقعیت این است که مسابقه، برد و باخت دارد و این برد و باخت به عوامل مختلفی مربوط است که هیچ ربطی به اسلام ندارند. دین، چه اسلام و چه مسیحیت و یا هر دین دیگری هیچ دخالتی در برد و باخت ها در فوتبال و کشتی و وزنه برداری و شنا و سایر ورزش ها ندارد و کسانی که دین را جهت این امور هزینه می کنند به اعتقادات مردم لطمه می زنند. اینکه پیروزی ورزشکاران ما موجب خوشحالی ما بشود، قابل قبول است.

طبیعی است که هر کسی نسبت به موفقیت ملت خود احساسات مثبت نشان بدهد و از عدم موفقیت ها خوشحال نشود. آنچه مهم است اولاً دخالت ندادن دین در این امور است و ثانیاً نباید با فضاسازی های کاذب جامعه را دچار حالت غیرعادی کرد. این دستور اکید قرآن است که می فرماید در موفقیت ها اسیر خوش حالی های بی حد و مرز نشوید و در ناکامی ها روحیه خود را نبازید «لکی لا تاسوا علی مافاتکم ولاتفرحوا بما آتاکم».

در دنیا امروز، دولت ها فوتبال را وسیله ای جهت سرگرم کردن مردم قرار داده اند و از فرصتی که اینگونه به دست می آورند جهت عبور از خارج شدن از زیر پرسش های فراوانی که در ذهن مردم وجود دارد استفاده می کنند. حتی همزمان با رویدادهائی از قبیل مسابقه های جام جهانی، اهداف خائنانه ای همچون اشغال یک سرزمین یا کشتار یک ملت مظلوم را محقق می سازند کما اینکه اکنون همزمان با جام جهانی روسیه، یکسره کردن کار بندر الحدیده یمن در دستور کار آمریکا، صهیونیست ها و آل سعود قرار دارد.

متاسفانه در ایران، دستگاه های تبلیغاتی به جای تبلیغ ورزش، به تبلیغ هیجان مشغولند. تاسف بالاتر اینکه به فوتبالیست ها امکانات و امتیازاتی می دهند که به نخبه های علمی نمی دهند. نخبه های علمی ما نه تنها چنان امتیازاتی ندارند بلکه در پیچ و خم ادارات سرگردانند و از بی تفاوتی مسئولین زحمت می برند.

همین روش غلط باعث شده است در فرهنگ عمومی جامعه ما تب فوتبال جای فوتبال را گرفته بطوری که حتی یکی از گزارشگران صدا و سیما در گزارشی که از خیابان های اطراف استادیوم ورزشی سن پترزبورگ روسیه در روز شروع مسابقه های می داد با تعجب اعلام می کرد که جوانان آن شهر در پاسخ به این پرسش او که در اینجا چه خبر هست، از برگزاری جام جهانی اظهار بی اطلاعی می کنند ولی در ایران، همه چیز تحت الشعاع واقعه ای واقع شده است است که در شهر همین افراد درحال اتفاق افتادن است.

مردم کشور عزیزمان ایران که از یکطرف نسبت به آینده ملت های مسلمان حساس هستند و از طرف دیگر در داخل کشور نیز با پرسشها زیادی مواجهند، باید هوشیارتر از این باشند که برد و باخت های ورزشی موجب غفلتشان از این امور شود و تبلیغات پرحجم و حساب شده است و هدفدار فوتبال، آنها را از پرسشها اساسی غافل نماید.

واژه های کلیدی: اسلام | ایران | اسلامی | مسابقه | ایرانی | فوتبال | مسابقه | پیروزی | جام جهانی | جام جهانی | فوتبالیست ها

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz